Které ostrovy a vesnice stojí za návštěvu

Které ostrovy a vesnice stojí za návštěvu

Barevná vesnice Mulhadhoo 

Ostrov Mulhadhoo je součástí severního Haa Alif atolu. Zde poznáte tradiční umění využívání místních volně rostoucích surovin, jako jsou palmové listy. Z nich se zde vyrábí košíky, klouky nebo různé tvary zvířat. Pokud se zeptáte, pak Vám tuto dovednost místní rádi ukáží, popřípadě Vás to sami naučí. Při procházce po této vesnici narazíte na základní školu, sto let staré barevné koloniální domy, mešitu, a nebo budovu ostrovního úřadu.

Rybářská vesnice Guhaidhoo

Poloha této tradiční vesnice je na Jižním atolu pouhé 2 hodiny jízdy místním trajektem z hlavního města Malé. Pokud hledáte místo, kde se jakoby na Maledivách zastavil čas, pak je to právě Guhaidoo.

V této vesnici bydlí kolem 2, 300 obyvatel hlavně muslimského víry, kteří se živí především rybolovem a výstavbu tradičních lodí. Vesnici si projdete po písečných uličkách lemovanými palmami během 30 minut. Kousek od pláže zde uvidíte místní muže jak staví tradiční rybářské lodě dhonis.

Pomalu se rozvíjející turismus ve vesnici znamená, že si zde můžete v pár obchůdcích zakoupit místní suvenýry. Naleznete zde i lékárnu nebo také tradiční restauraci.

Pokud plánujete na ostrově pobýt celý den, pak si určitě vezměte plavky s sebou. Jsou zde totiž krásné pláže ideální na šnorchlování. Ostrov také nabízí vhodné vlny na surfing.

Z města do klidné vesnice Vilimalé

Kousek od hlavního města Malé, na které sedí přirovnání k betonové džungli, leží idlický ostrůvek Vilimalé.

Na tento malý ostrov, vzdálený pouhé 2 km od hlavního města, dorazíte rychlým městským trajektem. Po výstupu z lodi si budete připadat jako v jiném světě. Na ostrově Vás přivítá naprosté ticho pouze se zpěvem ptáků a příjemné pláže k relaxaci.