Malé - místo, kde ochutnáte pravou maledivskou kuchyni

Malé - místo, kde ochutnáte pravou maledivskou kuchyni

V hlavním městě máte jedinečnou šanci ochutnat tu pravou ostrou maledivskou kuchyni. V Malé je mnoho čajoven, zvané jako Teashops, Café nebo Hotaa, které nabízí typický slazený čaj bez mléka. V čajovnách jsou také k dostání tradiční ostrovní pokrmy jako jsou polévky, různé druhy kari s rýží a zeleninou nebo tzv. short eats, což jsou většinou smažené jednohubky připravované na sladko nebo na slano.

Mezi oblíbené restaurace ve městě patří Salt Café & Restaurant - moderní restaurace s příjemnou obsluhou, kde je také krásná střešní terasa s výhledem. Určitě si dejte jejich denní menu s čerstvě chycenou rybou.

Seagull Cafe House je velmi populární bistro, kde je k dostání velký výběr pokrmů od wrapů, přes saláty, kari nebo mořské plody.

Dawn Café je skvělá malá kavárna v těsné blízkosti rybího trhu, kde Vám naservírují klasické maledivské jednohubky ale i čerstvé rybí pokrmy. Ceny jsou nízké, kvalita vysoká a otevřeno non stop. Populární hlavně mezi samotnými místními rybáři, toto místo určitě stojí za návštěvu.

Loď do Malé