Obyvatelstvo hlavního města Malé

Obyvatelstvo hlavního města Malé

Rozdíl v životním stylu je nejvýraznější mezi obyvateli hlavního města a ostrovany. Z celkového počtu přibližně 350 tisíc obyvatel Malediv žije asi 120 tisíc obyvatel na miniaturním ostrově o rozloze 1,7 km2 v hlavním městě Malé. Hustota osídlení tu činí neuvěřitelných 70 a půl tisíce obyvatel na 1 km2.

Do Malé neustále přicházejí lidé z okolních ostrovů v naději, že zde najdou lepší život. Problém s nedostatkem místa k osídlení se vláda snaží řešit zasypáváním lagun drtí korálů a písku.

Malé je obecně považováno za velmi bezpečné město, nebezpečí představují hlavně jezdci na mopedech, je proto důležité dávat pozor při přecházení ulic. V případě politických protestů se vyhýbejte shromážděním a davům.

Další velká města Malediv

Druhým největším městem Malediv je město Hithadhoo na nejjižnějším atolu Addu, kde žije asi 10 tisíc lidí. Několik lokálních ostrovů má více než 5 tisíc obyvatel a zbylé obyvatelstvo pak osídluje jednotlivé menší ostrovy Malediv, kde je živí především rybolov nebo pracují v dopravě a turistickém průmyslu.

Rybí trh v Malé