Počasí Maledivy

Počasí Maledivy

Počasí Maledivy na jaře

Počasí na Maledivách na jaře je skvělé. Březen a duben patří mezi nejteplejší měsíce, srážky jsou minimální, déšť se vyskytuje výjimečně. Od začátku května se počasí mění, moře začíná být občas rozbouřené a jsou zde větší vlny.

Počasí Maledivy na podzim

Teplo je stále, ale existuje velká pravděpodobnost dešťů a silného větru. Nicméně počasí se na každém atolu bude pravděpodobně lišit. Běžně se stává, že na jednom ostrově svítí slunce a je krásně a na druhém, který je poblíž, vydatně prší. V moři přetrvává plankton, viditelnost ve vodě je horší.

Počasí Maledivy v létě

V létě na Maledivách vane silný vítr ze severovýchodu, moře je neklidné a vlny jsou větší. Počasí i voda jsou stále teplé, ale vyskytují se poměrně časté přeháňky.Při potápění a šnorchlování je ve vodě o něco horší viditelnost kvůli planktonu.

Počasí Maledivy v zimě

Jestli se chystáte na Maledivy v zimě, určitě budete spokojeni. Zatímco v Evropě je sníh a přízemní mrazíky, na Maledivách je v tuto dobu počasí naprosto ideální a během naší zimy je zde nejrušnější turistická sezóna. Moře je čisté, azurově modré, klidné a prší jen velmi výjimečně. Vane příjemný mírný vítr, obloha je jasná, bez mraků. Můžete se opalovat, koupat, cestovat, poznávat místní život, domorodé obyvatele a jejich kulturu nebo se věnovat vodním sportům.

Průměrná teplota vzduchu a vody na Maledivách

Průměrná teplota vzduchu je velmi podobná po celý rok a pohybuje se mezi 27–33 °C přes den. V noci je teplota kolem 25°. Nejsou zde tedy velké teplotní výkyvy mezi dnem a nocí a ani se nemusíte bát extrémně vysokých veder.

Teplota vody je velmi příjemná, celoročně se pohybuje kolem 27° - 29 °C.

Vlhkost vzduchu se v průměru pohybuje kolem 85%, proto se vám pocitová teplota bude zdát o něco vyšší než je ve skutečnosti.

Aktuální počasí na Maledivách najdete ZDE