Pozor na zlé duchy

Pozor na zlé duchy

Za vše, co není možné vysvětlit na základě náboženství nebo všeobecných znalostí lidí, mohou zlí duchové jinnis, kteří přicházejí z oblohy, pevniny a moře. Maledivci mají před nimi velký respekt a k ochraně před nimi používají lektvary, zaklínadla a citáty z koránu společně známé jako fandhita. Ty jsou připravována místním praktikem, který je používá například když žena nemůže otěhotnět nebo když rybáři mají nízký úlovek.

Mezi populární praktiky k odehnání zlých duchů je například napsání citátu z koránu na papír a přivázání tohoto papírku na pacienta. Další metodou je napsání citátu inkoustem na talíř, ten se pak zalije vodou aby se inkoust rozpustil. Tuto vodu pak pacient jako ochranu před zlem vypije.

Mezi další směsi patří isitri, milostný lektvar používaný při dohazování drahé polovičky, či jeho pravý opak varitoli, používaný k rozpadu manželství.

Zajímavost: Lidé jiného než muslimského vyznání nemohou získat maledivské občanství, nemohou se za občany Malediv provdat, nebo na Maledivách vlastnit nemovitost.