Přírodní katastrofy na Srí Lance

Přírodní katastrofy na Srí Lance

  • Povodně: V období dešťů na Srí Lance pravidelně dochází k povodním a sesuvům půdy. Pokud na Srí Lanku vycestujete v tomto čase, sledujte pozorně předpověď počasí a místní zpravodajství. V případě, že povodně udeří, vyhněte se postiženým oblastem.
  • Tsunami: Ve spojitosti s přírodními katastrofami na Srí Lance si asi každý z nás vybaví rok 2004 a zemětřesení v Indickém oceánu, které vyvolalo masivní vlnu tsunami, jež zasáhla srílanské pobřeží. Po této katastrofě byla přijata rozsáhlá bezpečnostní opatření. Na pobřeží byl zhotoven varovný systém a evakuační místa, díky nimž by se podobné situaci mělo předejít.

Co se týče přírodních katastrof, měli byste vzít v potaz, že k nim dochází jen zřídkakdy a šance, že vás zastihnou, je minimální. Mnohým z nich se dá vyvarovat díky pozornému sledování zpravodajství. Z hlediska bezpečnosti na Srí Lance se tedy není čeho obávat. Daleko větší riziko představuje oceán a utonutí, které je druhou nejčastější příčinou úmrtí turistů na Srí Lance. Kvůli silným vlnám se nedoporučuje plavat mimo kamenné přehrady, o které se vlny lámou. Lze najít i spoustu klidných pláží, kde oceán není tak divoký a nehrozí zde žádné nebezpečí.

Přírodní katastrofy na Srí Lance