Zajímavá místa, která můžete v Kolombu navštívit

Zajímavá místa, která můžete v Kolombu navštívit

Fort

Za koloniálních dob byla tato čtvrť ohraničena z jedné strany mořem, z té druhé vodním příkopem. Dnes je naštěstí snáze přístupnější, a i nadále zůstává středem města. Nachází se zde rezidence prezidenta, ministerstva, moderní přístav a spousta koloniální skvostů.

 • Nemocnice Old Dutch – Holandská nemocnice pocházející ze 17. století, která dnes funguje jako domov důchodců. Najdeme zde i mnoho kaváren a restaurací.
 • Maják Old Galle Buck – Maják byl vybudován v minulém století. Pár kroků od něj je postavena stůpa Sambodhi Chaitiya.
 • Central Point – Budova bývalé centrální banky, ve které se nachází nejvyšší lustr v Asii a muzeum peněz.
 • Chrám svatého Petra – Kostel, který kdysi býval recepčním sálem holandského guvernéra.

Pettah

Vedle Fortu se nachází čtvrť Pettah, která je známá především pro svá tržiště a je jedním z etnicky nejrůznorodějších míst na ostrově. Patří k nejstarším čtvrtím v Kolombu a v jeho rušných uličkách se dají nalézt opravdové poklady. V Pettahu seženete prakticky cokoliv, na co si vzpomenete a pokud vás pohltí nákupní horečka, snadno se zde zapomenete i na celý den. 

 • Tržnice v Pettahu – Mezi nejznámější a nejrůznorodější tržnice patří například Federation of Self Employees Market nebo tržnice Manning, které jsou plné jídla (především místních produktů), ale i věcných předmětů a výrobků.
 • Muzeum holandské éry – Toto muzeum má za sebou pestrou historii. V minulosti sloužilo jako sídlo holandského guvernéra, katolický seminář, vojenská nemocnice, policejní stanice a poštovní úřad.
 • Bývalá městská radnice
 • Hinduistické chrámy – v Kolombu se nachází hinduistické chrámy, které jsou známé jako kovily. Velkou část z nich najdeme právě v Pettahu. Chrámy Starý kovil Kathiresan a Nový kovil Kathiresan jsou výchozím bodem festivalu Val, který se koná každý rok na přelomu července a srpna.
 • Mešity – Muslimští obyvatelé, ale i turisté zde mají možnost navštívit mešitu Jami-Ul-Alfar nebo Velkou mešitu.
 • Wolvendaalský kostel – jedná se o jednu z nejstarších a nejvýznamnějších budov z dob holandského kolonializmu. Kostel je pojmenován po Vlčím údolí, kterému tak Holanďané začali říkat, když si spletli vlky se smečky šakalů vyskytujících se na tomto území.

Galle Face Green

Promenáda Galle Face Green je dalším místem v Kolombu, které pochází z koloniálních dob. Tehdy vznikla za účelem udělat prostor pro střelbu z děl. Dnes slouží jako prostranství pro relax, hry, nebo pomalou procházku kolem pobřeží, při které se stanete terčem zájmu pouličních prodejců všemožných pochutin.

Slave Island

Slave Island kdysi dávno obklopovala voda a Holanďané zde drželi své otroky. V dnešní době se v této čtvrti staví nové moderní budovy, mezi které patří i nápaditá Lotus Tower. Tři sta padesát metrů vysoká věž byla otevřená v roce 2018 a patří k nejvyšším bodům, odkud se můžete na Kolombo podívat. Nejlepší čas pro návštěvu je těsně před západem slunce, kdy město uvidíte jak za světla, tak v nočním kabátku.

Jezero South Beira a okolní chrámy

Klidnou oázou v džungli velkoměsta je jezero South Beira, které lemují pásy zeleně a za nimi rostoucí mrakodrapy. Na vodní hladině se prohání hejna pelikánů společně se šlapadly ve tvaru labutě, které si můžete půjčit.

 • Meditační centrum Seema Malaka se nachází na malém ostrůvku na jezeře. Je tvořeno dvěma pavilony, z nichž jeden je vystavěn kolem stromu a druhý zaplněný bronzovými sochami Buddhů.
 • Chrám Gangaramaya – Tento buddhistický chrám tvoří několik budov čítajících i knihovnu a muzeum. Uprostřed chrámu se k nebi tyčí rozkvetlý strom a vy máte jedinečnou šanci setkat se s buddhisty modlícími se ke stromům. Gangaramaya je centrem svátku Vesak a Navam Perahera. Lístek, který si zde koupíte, platí i pro vstup do meditačního centra Seema Malaka.

Cinnamon Gardens

Na tomto území se kdysi rozkládaly skořicové plantáže. Dnes se jedná o jednu z nejlépe zrenovovaných čtvrtí Kolomba, kde jsou k vidění luxusní sídla a moderní budovy. Nachází se zde Národní muzeum, největší park v Kolombu, Viharamahadevi, nebo Universita města Kolomba.

Zajímavá místa, která můžete v Kolombu navštívit
Zajímavá místa, která můžete v Kolombu navštívit
Zajímavá místa, která můžete v Kolombu navštívit
Zajímavá místa, která můžete v Kolombu navštívit