Doprava na Srí Lance

Doprava na Srí Lance

Veřejná doprava na Srí Lance

Tuk tuky

Veřejná doprava na Srí Lance je sice pomalá, ale také velmi levná. Klasickým dopravním prostředkem na Srí Lance je tuk tuk, do kterého se vejdou až tři osoby. Je běžné s řidiči smlouvat, cenu si domluvte a potvrďte ještě před tím, než vyrazíte na cestu.

Vlaky a autobusy

Jízdenku na vlak si můžete koupit v první, druhé nebo třetí třídě. První třída vám garantuje místo na sezení, ale neexistuje ve všech spojích. Jízdní řády vlaků zjistíte v aplikace SL Trains.

Oficiální jízdní řády pro autobusy neexistují. Stačí však jen přijít na autobusové nádraží a místní řidiči vám ochotně pomohou. Jsou zde klasické autobusy, které vyráží ve chvíli, kdy je autobus alespoň z větší části zaplněn. Také můžete použít soukromé autobusy, které jsou sice o něco dražší a pro méně osob, ale jsou rychlejší a často klimatizované.

 

Pronájem auta s řidičem

Na vzdálenější výlety nebo přesuny si také můžete pronajmout auto s řidičem. Zaplatíte sice více, než kdybyste cestovali s místními, ale cesta bude rychlejší, komfortnější a řidič bude i vaším průvodcem.

Tip: Stáhněte si aplikaci Pick me, pokud se chcete vyhnout smlouvání. Pick me je dostupné spíš ve větších městech a funguje podobně jako Uber. Nabídne vám možnost objednání tuk tuku, malého vozu, klasického auto i dodávky a rovnou uvidíte i cenu, kterou zaplatíte.