Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě

Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě

Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě

Ať už se rozhodnete vyrazit na Srí Lanku na jaře, zaručeně se můžete těšit na slunečné a horké dny. Pokud se však rozhodnete utéct do tepla až v zimě, Srí Lanka bude také skvělou volbou, kde se ohřejete, opálíte a nasajete sluneční energii, která vám v průběhu šedých a zimních dnů obvykle schází!

Zimní dovolenou si užijete na Srí Lance v období od ledna do dubna. Pravděpodobnost výskytu srážek je v tyto měsíce minimální, proto je nejlepší volbou zavítat rovnou na jihozápadní pobřeží a užít si příjemný relax na plážích, např. v Hikkaduwa, Unawatuna, Koggala, Welligama, Ahungalla a Bentota. Hezké počasí na vás bude čekat v tomto období i na vysočině.

Pokud chcete na Srí Lance hodně chodit po horách a trekovat, doporučujeme březen a začátek dubna, kdy je počasí stálé a bez deště prakticky v celé Srí Lance. Vůbec nedoporučujeme podzim včetně listopadu, kdy bývá dešťových srážek v horské části Srí Lanky hodně.

V období prosinec – březen doporučujeme podniknout výlet na jeep safari do národních parků Srí Lanky.

Na jihozápadní pobřeží Srí Lanky můžete jet i od července do září. Dešťové srážky jsou v tyto měsíce jen občasné. Mějte se ale na pozoru, z důvodu rozbouřeného oceánu, který je v tuto dobu, ne vždy ideální na plavání a koupání! Opatrní buďte hlavně při okrajích pláže, jelikož písek se rychle smývá do oceánu a silný proud vody vás pak může snadno vtáhnout do moře.

Také můžete v tuto dobu vyrazit na Srí Lance na výlet do horských oblastí a na čajové plantáže (Ella, Nuwara Eliya). S očasnými dešťovými přeháňkami je ale třeba počítat.

Letní dovolenou si užijete na Srí Lance v období od dubna až do října. V tomto období doporučujeme navštívit východní pobřeží a zavítat do severovýchodní části vnitrozemí. Je zde převážně slunečno, denní teploty jsou vysoké a příjemné na strávení u moře. Oceán je v tomto období klidný a láká k různým vodním aktivitám a sportu. (např. beach volleyball, surfing, potápění, šnorchlování, jízda na skútru…)

Během letních prázdnin panuje také hezké počasí v severní polovině Srí Lanky, kde se nachází většina významných historických památek UNESCO, např. světoznámý Kulturní trojúhelník Srí Lanky zahrnující známé památky - Anuradhapura, Sigiriya a Polonnaruwa. Za návštěvu stojí také královské město Kandy a jeho proslulý Chrám Buddhova zubu, či světoznámý jeskynní chrám v oblasti Dambulla.

TIP: Pokud se rozhodnete vyrazit na Srí Lanku za surfováním, měli byste rozhodně jet na východní pobřeží Srí Lanky do Arugam Bay, což je jedno z nejpopulárnějších surfařských míst nedaleko jižního města Pottuvil.

JARO, PODZIM

  • přes den velmi horké počasí vhodné na vodní aktivity a pobyt u moře, opalování, koupání v oceánu
  • monzunové období s občasným výskytem tropických dešťů (květen/červen = nedoporučujeme jezdit)
  • nižší ceny, vhodná doba kdy jet na Srí Lanku a zažít příjemné cestování po ostrově, treking a turistiku
  • ve vnitrozemí se mohou objevit občasné tropické deště a večerní bouřky.

LÉTO, ZIMA

  • vyšší ceny a taxy za ubytování, především kvůli hlavní sezóně „Peak Winter Season“ a oslavami spojených s koncem roku
  • přes den vysoké teploty s možností deště a silným větrem
  • mezimonzunové období, místy může být oblačno s dešťovými přeháňkami
  • ve vnitrozemí o něco příjemnější a chladnější klima
  • aktivity vhodné jak pro pěší turistiku a cestování, tak i pro pobyt strávený na plážích
  • velký pozor věnujte občasným, velkým a silným přílivovým vlnám na okrajích pláže
Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě

Vyražte na Srí Lanku v zimním období a podnikněte výlet lodí za velrybami a delfíny. Tyto vzácné velikány můžete vidět na vlastní oči od listopadu do dubna ve vodách oceánu na jihu, nedaleko Mirissy.