Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě

Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě

Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě

Ať už se rozhodnete vyrazit na Srí Lanku na jaře, zaručeně se můžete těšit na slunečné a horké dny. Pokud se však rozhodnete utéct do tepla až v zimě, Srí Lanka bude také bezpodmínečně skvělou volbou, kde se ohřejete, opálíte a nasajete sluneční energii, která vám v průběhu šedých a zimních dnů obvykle schází!

Zimní dovolenou si užijete na Srí Lance v období od ledna do dubna. Pravděpodobnost výskytu srážek je v tyto měsíce minimální, proto je nejlepší volbou zavítat rovnou na jihozápadní pobřeží a užít si příjemný relax na plážích, např. v Hikkaduwa, Unawatuna, Koggala, Welligama, Ahungalla a Bentota.

Na jihozápadní pobřeží Srí Lanky můžete jet od července do září. Dešťové srážky jsou v tyto měsíce jen občasné. Mějte se ale na pozoru, z důvodu rozbouřeného oceánu, který je v tuto dobu, ne-vždy ideální na plavání a koupání! Opatrní buďte hlavně při okrajích pláže, jelikož písek se rychle smývá do oceánu a silný proud vody vás pak může snadno vtáhnout do moře.

Také můžete v tuto dobu vyrazit na Srí Lance na výlet do horských oblastí a na čajové plantáže (Ella, Nuwara Eliya).

V období prosinec – únor doporučujeme podniknout výlet na Jeep safari do Národních parků Srí Lanky.

Letní dovolenou si užijete na Srí Lance v období od dubna až do října. V tomto období doporučujeme navštívit východní pobřeží a zavítat do severovýchodní části vnitrozemí. Je zde převážně slunečno, denní teploty jsou horké a příjemné na strávení u moře. Oceán je v tomto období klidný a láká k různým vodním aktivitám a sportu. (např. beach volleyball, surfing, potápění, šnorchlování, jízda na skútru…)

Během letních prázdnin panuje také hezké počasí v severní polovině Srí Lanky, kde se nachází většina významných historických památek UNESCO, např. Světoznámý kulturní trojúhelník Srí Lanky představující známé vrcholy - Anuradhapura, Sigiriya a Polonnaruwa. K navštívení stojí také královské město Kandy a jeho nejznámější Chrám Buddhova zubu či světoznámý jeskynní chrám v oblasti Dambulla.

TIP: Pokud se rozhodnete vyrazit na Srí Lanku za surfováním, měli byste rozhodně jet na východní pobřeží Srí Lanky do Arugam Bay, což je jedno z nejpopulárnějších surfařských míst nedaleko jižního města Pottuvil.

JARO, PODZIM

  • Přes den velmi horké počasí vhodné na vodní aktivity a pobyt u moře, opalování, koupání v oceánu.
  • Monzunové období s občasným výskytem tropických dešťů. (Květen/červen = nedoporučujeme jezdit.)
  • Nižší ceny, vhodná doba kdy jet na Srí Lanku a zažít příjemné cestování po ostrově, treking a turistiku.
  • Ve vnitrozemí se mohou objevit občasné tropické deště a večerní bouřky.

LÉTO, ZIMA

  • Vyšší ceny a taxy za ubytování, především kvůli hlavní sezóně „Peak Winter Season“ a oslavami spojených s koncem roku.
  • Přes den vysoké teploty s možností deště a silným větrem.
  • Mezi-monzunové období, místy může být oblačno s dešťovými přeháňkami.
  • Ve vnitrozemí o něco příjemnější a chladnější klima.
  • Aktivity vhodné jak pro pěší turistiku a cestování, tak i pro pobyt strávený na plážích.
  • Velký pozor věnujte občasným, velkým a silným přílivovým vlnám na okrajích pláže. 

TIP: Když vyrazíte na Srí Lanku v zimním období doporučujeme přitom podniknout výlet lodí za velrybami a delfíny. Tyto vzácné velikány můžete vidět na vlastní oči na přelomu června až do prosince, v okolí východního pobřeží pláže Nilavelli a Trincomalee.

Na Srí Lanku můžete jet na jaře, v létě, na podzim či v zimě