Pláž Unawatuna (jih ostrova Srí Lanka)

Pláž Unawatuna (jih ostrova Srí Lanka)

Dalším známým letoviskem a centrem nočního života jihu Srí Lanky je Unawatuna. I zde udeřilo v roce 2004 tsunami a původní širokou pláž zúžilo tak, že voda na některých místech sahá až k penzionům. Zdejší tyrkysové vody jsou garancí nezapomenutelného šnorchlování nebo potápění na Srí Lance. Ukrývá se v nich například vrak nákladní lodi Lord Nelson. Ve zdejším potápěčském centru můžete absolvovat potápěčský kurz PADI nebo si vyzkoušet vodní sporty, které nabízí některá ze zážitkových kanceláří. Společně se západem slunce se z Unawatuny stává centrum zábavy a noční život Srí Lanka na tomto místě rozhodně zaručuje.

Okolí Unawatuny: ·

Pláž Darawella: Nejfotogeničtější pláž Srí Lanky, kde se nachází známá provazová houpačka upevněná na jedné z palem. ·

Jungle beach: Pár minut od Unawatuny se nachází Jungle beach. Abyste se na ni dostali, musíte projít džunglí. Na pláží vás uvítají poklidné vody a stromy poskytují příjemná stinná zákoutí. Je také dalším místem, kde se dá na Srí Lance šnorchlování opravdu užít. Vzdálenost od letiště: 2,5 hodiny

Pláž Unawatuna

Chystáte se na Srí Lanku? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Srí Lance ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE .