Tangalla - jedna z nejlepších pláží na Srí Lance pro milovníky klidu a pohody

Tangalla - jedna z nejlepších pláží na Srí Lance pro milovníky klidu a pohody

Pokud během svého pobytu na Srí Lance pátráte po krásné a zároveň klidné pláži, je městečko Tangalla tím pravým místem, kde ji hledat. Hlavní pláž s jemným pískem a palmami v pozadí se táhne, kam jen oko dohlédne. Tangalla je vhodná spíše pro plážové aktivity. Plavat zde je možné za kamennými přehradami, o které se tříští velké vlny. Pokud jste miluje klid a rádi se zaposloucháte do šumění oceánu, nejlepší pláže Srí Lanka ukrývá právě tam.

Okolí Tangally:

  • Menší pláže jihozápadně od Tangally nabízí dokonalý klid. Najdete tu světlý písek, průzračně modré vody, a kromě levnějších guesthousů nebo resortů sestávajících z chatek, už vůbec nic. ·
  • Unakuruwa Bay: Záliv, který si svou pohodovou atmosférou a dobrými vlnami získal přízeň hlavně u surfařů a místních. Najdete tu jak půjčovny surfů, tak i bary ztlučené z pár prken.

Vzdálenost od letiště: 4 hodiny

Pláž Tangalla

Na nejlepší krevety a mangový salát zajděte do restaurace Dream Family. Jedná se o rodinný podnik, kde matka s dcerou vaří, otec v noci chytá ryby a krevety a syn zastává roli obsluhy i manažera. Jídlo je výborné a budete se cítit skoro jako doma.