Vrchol Adamovy hory

Vrchol Adamovy hory

Na vrcholu bývá chladno, teplé oblečení přijde vhod. Nemá cenu spěchat a dorazit na vrchol brzo a pak v zimě dlouze čekat na východ slunce. Z vrcholu při jasném počasí lze vidět i Colombo vzdálené 65km. Někteří poutníci čekají po západu slunce na ranní obětinky. Slunce ale i teploty zde ovšem rychle stoupají a tak nemá cenu se na vrcholku dlouze zdržovat.

Sestup dolů

Pro mnoho lidí je nejnáročnější část túry právě sestup z Adamovy hory. Nekonečné množství schodů dají nálož i na ty nejsilnější kolena. Pokud nebudete mít vhodnou obuv, tak k tomu můžete přidat odřeniny a puchýře. Doporučujeme si vzít s sebou holu, zvláště pokud trpíte na bolesti kloubů. Také doporučujeme pokrývku hlavy proti silným ranním slunečním paprskům. Sestup dolů většinou trvá 1-2 hod.

Co si vzít s sebou na výstup

Jednoznačně vhodnou obuv v podobě trekových bot nebo kvalitních sportovních bot. Teplé oblečení a dostatek vody jsou také nutností.

Výstup na Adamovu horu během festivalu Poya

Pokud přemýšlíte, zda vyrazit na výšlap během Poya (den, kdy je měsíc v úplňku) nebo o víkendu, tak určitě běžte do toho! Je více než možné, že to bude pro Vás jeden z nejvíce zapamatovatelných zážitků z celé Srí Lanky.

Jen pozor: počítejte s náporem jak srí lanských turistů, tak poutníků, kteří dokáží cestu doslova zablokovat. Zvláště před vrcholkem se někdy stojí v dlouhých řadách, a to i několik hodin. To ovšem neznamená, že byste měli výstup během Poya dne vynechat. Kolem Vás bude něco jako karnevalový atmosféra, obchody a stánky s čajem budou narvány a všude kolem Vás to bude hrát zvuky i barvami. Někteří hinduištičtí poutníci se dokonce sami převlečou jako sám bůh Shiva.