Vyřízení ETA víza na Srí Lanku – návod

Vyřízení ETA víza na Srí Lanku – návod

  1. K získání a podání žádosti o elektronické vízum ETA se podává prostřednictvím formuláře, na webových stránkách imigračního úřadu Srí Lanky, zde: http://www.eta.gov.lk/slvisa/. (K vyplnění je nutná základní znalost angličtiny.)
  2. Nejprve kliknete na tlačítko „Tourist ETA“ a poté na možnost „Apply for an Individual“ (Pozn. Pokud cestujete v páru či jako rodina - mimo dětí do věku 12 let - vyplňujte prosím veškeré údaje přesně takto, jako jednotlivec.)
  3. V dalších krocích vyplníte následující údaje, požadované ve formuláři: jméno a příjmení, datum a země narození, pohlaví, číslo pasu, datum vydání a platnosti pasu, předpokládaný den příletu, účel návštěvy Srí Lanky (holiday-dovolená, visit of relatives - návštěva příbuzných či jiný turistický účel), adresa v ČR a místo pobytu na Srí Lance, emailovou adresu a telefon (Pozn. Můžete uvést klidně název prvního hotelu, ve kterém budete trávit první noc vč. kontaktních údajů), atd…
  4. Řádně si zkontrolujte vyplněné údaje a potvrďte jejich správnost. Následně dojde k přesměrováni na stránku s platební bránou. Platbu proveďte prostřednictvím platební karty.
  5. Poté na vaši emailovou adresu obdržíte během několika hodin potvrzení o přijetí žádosti ETA víza na Srí Lanku. (Pozn. Jen ve výjimečných případech může proces trvat několik málo dní)
  6. ETA víza na Srí Lanku si na závěr vytiskněte pro případnou kontrolu na check-in přepážce, na letišti nebo jej klidně můžete doložit v elektronické podobě, otevřením emailu z vašeho mobilu.
  7. Po příletu na imigračním oddělení na Srí Lance, předložte na žádost společně s vaším pasem. (Pozn. Většinou je online ETA již automaticky zaregistrována do letištního systému jak v ČR, tak i na Srí Lance.)

 

ETA víza Srí Lanka