Novinky a akce

Otevření Srí Lanky a Malediv

Znovuotevření Srí Lanky a Malediv pro turismus po koronavirové pandémii

aktualizováno 27.7.2020

SRÍ LANKA

Vláda oznámila, že letiště se pro turisty 1.8. neotevře. Nový termín zatím stanoven nebyl.

25.5.2020 bylo oznámeno plánované otevření letiště na Srí Lance pro turisty od 1.8.2020.

Hlavní podmínky vstupu do země jsou následující a mohou se změnit ze dne na den:

 • vízum na 35 USD
 • negativní PCR test z ČR
 • PCR test po příletu na letišti v Kolombu
 • 1.noc do doby výsledku testu je nutné ubytování ve 4* nebo 5* certifikovaném hotelu Negombu nebo Kolombu (defacto karanténa)
 • další PCR test 5.den pobytu 
 • při pobytu nad 10 dní další PCR test 10.-12. den pobytu (za všechny testy na Srí Lance zaplatíte 65 USD)
 • ubytování je možné pouze v certifikovaných hotelích a jejich seznam je třeba doložit spolu s plánem cesty a cestovním pojištěním k žádosti o vízum
 • certifikovaný řidič musí být předem zajištěn a po dobu jízdy je nutné používat roušku
 • není dovoleno používat prostředky veřejné dopravy (vlaky, autobusy)
 • není dovoleno cestovat tzv. na vlastní pěst, cesty je nutné zajistit prostřednictvím cestovních kanceláří

MALEDIVY

Maledivy se pro turisty otevřely 15.7.2020. Víza jsou po příletu nadále zdarma, negativní covid test z ČR není potřeba, nebudou prováděny ani plošné testy po příletu na Maledivy. U osob s příznaky nemoci mohou být testy po příletu provedeny a test platí testovaná osoba. Před odletem na Maledivy před odletem z nich je třeba vyplnit online zdravotní prohlášení.

Vzhledem k omezením v letecké dopravě  a skutečnosti, že ne všechny resorty budou hned v červenci a srpnu otevřené, doporučujeme vám plánovat si dovolenou na Maledivách na září a následující měsíce, kdy už budou letecká spojení bez větších omezení.

Letecká společnost Emirates požaduje od 1.8 při checkinu předložit negativní covid test. Což při návratu z Malediv ale není reálné.
Po celou dobu letů u všech leteckých společností a při transferech na resorty je třeba mít nasazenou roušku. Na resortech jsou dodržována hygienická opatření dle nařízení maledivské vlády. Jídlo si na talíř nebudou hosté nandavat sami, ale nandá jim ho obsluha. Podrobné info v CK.

Zájezdy na Srí Lanku i Maledivy pro vás rádi připravíme. Kontaktujte nás. 

 

Virus nás nezastaví

Zůstáváme s vámi v kontaktu a připravujeme nové programy

Děkujeme všem našim klientům, kteří nás v době koronavirové pandemie podpořili, ať už přesunutím termínu zájezdu na pozdější dobu, přijetím poukazu na budoucí zájezd nebo emailem s povzbudivými slovy po návratu ze zájezdů, které se uskutečnily před vypuknutím pandemie.
Naše děkovné video můžete shlédnout zde

Pokud jste u naší CK zakoupili zájezd, který se má konat v období od 1.6. do 31.8.2020, pak postupujeme následovně:

 • faktury na doplatky zájezdů posíláme pouze v případě, kdy je jisté, že se zájezd uskuteční. Standardní lhůtu pro doplacení zájezdu 35 dní před odletem a sankce spojené s nezaplacením doplatku neuplatňujeme. Naši pracovníci vás budou minimálně 1 měsíc před plánovaným odletem informovat o uskutečnění nebo zrušení zájezdu.
 • zájezdy zrušené z důvodu opatření přijatých v důsledku koronovirové pandemie - na částky zaplacené za zájezd vydáváme poukaz na budoucí zájezd podle §4 zákona č. 185/2020 Sb. o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS-CoV-2 na odvětví cestovního ruchu. Poukaz je možné uplatnit do 31.8.2021. Pokud klient poukaz neuplatní, předeme v září 2021 částku uvedenou na voucheru na klientův bankvoní účet.

Pokud jste u naší CK zakoupili zájezd, který se má konat v období od 1.9.2020 dále, žádáme vás o strpení, protože zatím není jasné, kdy se Maledivy otevřou turistům. Budeme Vás kontaktovat minimálně měsíc před plánovaným odletem.

Koronavirus nás nezastaví a těšíme se, že se s námi na Srí Lanku a Maledivy budete moci co nejdříve zase vydat.
Dál usilovně pracujeme na programech nových zájezdů. Připravili jsme například speciální zájezd na Srí Lanku pro rodiny s dětmi nebo zájezd pro mladé aktivní cestovatele s názvem Adventure Srí Lanka.

Až do naplnění kapacit průvodcovaných zájezdů v listopadu 2020 až dubnu 2021 přijímáme rezervace na ně bez nutnosti uhradit zálohu. Neváhejte, nové zážitky na vás už čekají!

Jsme vám nadále k dispozici na telefonu a emailu denně od 09:00h do 17:00h.
Osobní schůzky v kanceláři v Praze jsou možné po předchozí telefonické domluvě. 

Tým Go2

 

Srí Lanka v době pandemie

Jak se žije na Srí Lance v době koronavirové pandemie?

Turistický průmysl na Srí Lance se dosud zcela nevzpamatoval z teroristických útoků v dubnu 2019. Koronavirus je pro něj nyní druhým tvrdým zásahem. Minimálně 10% obyvatelstva je přitom závislých na příjmech z cestovního ruchu. 
Přinášíme vám rozhovor s průvodkyní Věrou Kusou, která již několik sezón na Srí Lance průvodcuje pro naši cestovní kancelář Go2. Na léto se vracela zpět do ČR. Ne však letos, prozatím.

V druhé polovině března jsme klientům naší CK měnili lety, aby se stihli vrátit ze Srí Lanky do Prahy posledními linkovými lety. Ty ses ale rozhodla let si neměnit a na Srí Lance zůstat. Co tě k tomu vedlo?

Během našeho posledního okruhu v polovině března jsem ještě měla pocit, že je všechno v klidu.  Až poslední den, kdy jsme zastavovali na čajových plantážích, abychom si vyfotili sběračky čaje, zastavilo místní auto a z auta na nás křičel Srílančan “korona korona”... Došlo mi, že si nemyslí, že virus mají oni, ale my. Vysvětlili jsme mu, že my jsme zdraví a on se uklidnil. Tehdy jsem měla poprvé pocit, že koronavirus dorazil i na Srí Lanku.
Původně jsem měla letět do ČR na konci dubna, ale jak jsem od začátku sledovala, co se kde ve světě děje, a když počet nakažených v mnohých zemích začal rapidně stoupat a panika narůstat, rozhodla jsem se zůstat raději tady. V klidu, v teple a ve větším bezpečí.

Jak se lidé pracující v turismu s touto situací vyrovnávají a mají možnost jiných příjmů? Z čeho žijí? 

Lidé, kteří pracují v turismu, mají nyní obrovský problém. Koronavirus přišel ještě v době nejvyšší turistické sezóny, kdy lidé nemají dostatečně našetřeno, a nikdo to nečekal. Je mnoho lidí, kteří jsou v situaci, že nemají ani na jídlo, a nemusí to být ani lidé, kteří pracují v turismu, ale všichni, kdo pracují na vlastní pěst - podobně jako v ČR. Všichni se bojí, že by se nákaza mohla rychle rozšířit, proto jsou rádi za radikální zákaz vycházení. Vidí v tom rychlejší ústup nákazy a brzký návrat do normálu. Ale všem je jasné, že letí sezóna buď nebude, a nebo bude opravdu špatná.

Kolik pozitivních výsledků testů a úmrtí je k dnešnímu dni?

Aktuálně máme k 7.4. celkově 180 nakažených, z toho se 38 uzdravilo a 6 osob nemoci podlehlo.

Má vláda nějaké prognózy budoucího vývoje koronaviru? 

Aktuální nejnovější informace je, že pokud se nebude počet nakažených rapidně zvyšovat, tak by se od příštího týdne mohla opatření spojená se zákazem vycházení uvolnit. Ale ani specialisté neví. Minulý týden jsem slyšela názor předních lékařů z Kolomba, kteří tvrdili, že do měsíce zde bude kolem 4000 nakažených. Ale myslím si, že byl názor na počet nemocných za stavu, kdy by vláda nepřijala všechna bezpečnostní opatření, která jsou aktuálně zavedená.

Území Srí Lanky je jen o málo menší než území ČR, žije tam však 20 milionů obyvatel. Mají Srílančané obavy, že se zde virus rychle rozšíří?

Odborníci tvrdí, že pokud by vypuklo to, co v Itálii, mělo by to daleko horší důsledky, protože tady hodně rodin žije pohromadě. V jednom domě žije většinou více generací a celkově na vesnicích jsou lidé zvyklí trávit čas spolu. Ale vláda zasáhla včas a radikálně, proto je tu situace pod kontrolou.

Jaká jsou vládní opatření k zamezení šíření koronaviru? 

V první řadě vláda vytvořila karanténní střediska, kam byli na 2 týdny odváženi všichni, kteří přiletěli z vysoce rizikových zemí - hlavně z Itálie. Viděla jsem fotky těchto středisek a jsou to hezké ubytovny s klimatizací, teplou vodou, televizí a internetem a dobrým jídlem, takže to určitě není žádný hrozný kemp, kde by lidé trpěli hladem. Ve všech hotelech, nákupních centrech a na letišti začali u vstupů plošně kontrolovat příznaky viru - hlavně zvýšenou teplotu, a dezinfikovat ruce. Plošně byl zaveden zákaz vycházení na 3-5 dní, záleží na aktuální situaci. V oblastech, kde bylo více nakažených, je vycházení zakázáno úplně. Například v Kolombu, Kandy, Kalutaře a Jaffně. Policie stojí v ulicích a pokud lidé nemají vyřízenou propustku z policejní stanice, tak dostanou pokutu a nebo je hned zatknou. Letiště je už více než dva týdny uzavřené pro všechny přílety. Odlety fungují v omezeném režimu. Je zde spousta jiných opatření, jako je nařízený home office, neboli práce z domu, pro všechny státní úředníky a pracovníky u soukromých firem. Což nevím, jak si představují realizovat např. u zahradníka v hotelu. Asi si pustí videocall, když si doma bude sekat svoji zahradu :D

Dodržují místní obyvatelé nařízená opatření, např. zákazy vycházení? 

Řekla bych, že v porovnání s jinými zeměmi ano, ale ne každý. Všude se najdou výjimky. Během 24 hodin bývá za porušení zákazu vycházení zatčeno i více než 1000 osob. Nosit roušku tady zatím povinné není, ale všichni, když jdou nakoupit, tak ji mají.

Jsou na Srí Lance k dostání roušky nebo si je lidé šijí sami jako v ČR?

V lékárnách už roušky k dostání nejsou, nebo někde možná, ale u nás ve Weligamě ne. My jsme si kupovali na trhu roušky šité doma a jsou kvalitní a levné. Prodávalo je tam hodně lidí. Takže k dostání jsou.

Existují nějaké státní podpory pro sociálně slabé občany?

Stát celkově v této době podporuje obyvatele jak jen to jde. Například po vesnicích jezdí dodávky s levnou zeleninou a každá rodina má nárok na pytel namíchané zeleniny (asi 2 kg) za 200 rupií - asi 25 Kč. Rozváží se i vajíčka. Splatnosti všech účtů za energie pro domácnosti byly posunuty a řeší se odložení splátek u všech možných půjček. Ale že by stát řekl všem sociálně slabým, aby si přišli pro peníze, to ne. Existují zde dobročinné organizace, které se o ty nejslabší starají, vozí jim základní potraviny.

Blíží se oslavy Sinhálského Nového roku (14.4.), které jsou obdobou našich Vánoc a které jsou tradičně ve znamení velkých nákupů. Všude bývá mnoho stánků s oblečením, kuchyňskými potřebami a zeleninou a všude bývají i davy lidí. Jak probíhají přípravy na oslavy letos?

Letos podle všeho oslavy nebudou. Zaslechla jsem něco jako “Nový rok se odkládá”. Jednoduše řečeno, každý si oslaví Nový rok doma sám, ale rodiny se nebudou navštěvovat a nebudou si kupovat nové oblečení, což je na Srí Lance typický dárek k Novému roku. My už doma rýži i banány máme, takže hlavní část oslav, kdy se vaří rýže v kokosovém mléce, může proběhnout. K velkému zklamání zejména mužské části populace jsou zavřené obchody s alkoholem a jejich otevření se zatím nechystá.

 

Vyjádření Go2 k aktuální situaci

Vyjádření CK Go2 k aktuální situaci, 30.3.2020

Vážení klienti,

s ohledem na nouzový stav vyhlášený vládou ČR a s ním spojený zákaz cestování občanů ČR do zahraničí, vás zdvořile žádáme o strpení při vyřizování vašich požadavků.

Od 30. března do 13. dubna 2020, po dobu trvání nouzového stavu, dočasně zavíráme naše provozovny v Praze a Brně. V tomto období se budeme věnovat dokončení repatriací klientů z exotických destinací a komunikaci s dodavateli služeb ohledně vrácení financí za již zaplacené služby.

V současnosti apelujeme na náš dozorový orgán, Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), potažmo na ministryni Kláru Dostálovou, aby byla přijala jasná stanoviska vůči subjektům cestovního ruchu.

Chceme, aby klienti, cestovní kanceláře i cestovní agentury získali jasné instrukce ohledně zájezdů, které se konaly nebo měly konat po oznámení nouzového stavu a vyhlášení zákazu cestovat. MMR se dosud staví k této situaci nejednoznačně, jako by se ho netýkala. Tím podkopává důvěru klientů v cestovní kanceláře a agentury.

CK Go2 k vám, našim klientům, vystupovala vždy jasně, srozumitelně a pravdivě. Současná nečinnost MMR vrhá negativní světlo nejen na nás, ale i na celý sektor cestovního ruchu. To vyvolává dojem, že se v dnešní složité době nechovají cestovní kanceláře vůči svým klientům čestně.

Naše CK je na vaší straně. K vyřešení současné situace však potřebujeme jasné instrukce od MMR. Jeho současný alibismus neprospívá nám ani vám.

S přáním pevného zdraví,
Za tým Go2, Marcel Žitník, jednatel společnosti

Koronavirus Srí Lanka, Maledivy

Výskyt koronaviru - vyjádření CK Go2 (aktualizováno 11.3.2020)

S ohledem na současnou situaci výskytu koronaviru v Číně Vám zasíláme aktuální stanovisko naší CK. V současné chvíli celou situaci monitorujeme a také se řídíme případným opatřením, které vydá Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo zdravotnictví. V tuto chvíli není zákaz ze strany Ministerstva zahraničních věcí nebo Ministerstva zdravotnictví cestovat do destinací, kam CK Go2 nabízí zájezdy. MZV ČR upozorňuje na následující skutečnosti pro cestovatele do Vietnamu, Thajska a do Japonska. Informace o aktuální situaci sledujte na stránkách MZV.CZ

Ministerstvo zdravotnictví vydává aktualizované opatření pro české občany v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru. Více informací najdete zde.

Další informace o vývoji situace naleznete také na stránkách Světové zdravotnické organizace www.who.int a https://www.who.int/westernpacific/emergencies/novel-coronavirus

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v aplikaci DROZD.

Případné zrušení již zakoupených zájezdů podléhá standardním stornovacím podmínkám cestovní kanceláře uvedeným ve Všeobecných cestovních podmínkách CK a nevztahuje se na něj pojištění storna zájezdu. Pojištění storna zájezdu by se na zrušení zájezdu vztahovalo pouze v případě, kdy by Ministerstvo zahraničí ČR zveřejnilo na svých webových stránkách informaci, že do dané destinace nedoporučuje cestovat.

Dojde-li v jakékoliv destinaci ke změně situace v důsledku koronarivu COVID-19, budeme své klienty neprodleně informovat.


--------------------------

Koronavirus - situace na Srí Lance a Maledivách

Aktualizace 17.3.2020
Počet osob pozitivně testovaných na Srí Lance je 28, na Maledivách 13. Situace se neustále mění. Resorty na Maledivách se rozhodují ad hoc po příletu hostů, koho na resort přijmou a koho ne. Některé resorty jsou uzavírány. Hosté mohou být realokováni na jiné resorty. Na Srí Lanku byly zrušeny po dobu 14 dní všechny přílety. 
Vzhledem k tomu, že naši klienti se už z těchto destinací budou vracet a noví vycestovat nesmí, nebudeme dále situaci akualizovat.

---------------------------

Aktualizace 11.3.2020
Na Srí Lanku a Maledivy nebudou vpušteny osoby, které v období 14 dnů před příletem na Srí Lanku nebo Maledivy pobývaly v Itálii, Číně, Jižní Korey a Iránu.
Dále nebude umožněn vstup na území Malediv osobám přilétajícím lety, případně s přestupem, z těchto zemí: Itálie, Bangladéš.

Na Srí Lance je aktuálně hlášen 1 případ nákazy koronavirem. Na Maledivách je hlášeno 6 případů. V karanténě (žádné příjezdy ani odjezdy) jsou resorty Kuredu island, Bathala, Kramathi.

---------------------------

MALEDIVY (přidáno 21.2.2020): vstup na Maledivy nebude umožněn osobám, které v období 14 a méně dnů před příletem na Maledivy pobývaly v Číně. Totéž platí pro tranzitní cestující, kteří přestupovali v Číně na jiný letecký spoj. 

Aktualizace 25.2.2020: Při příletu na Srí Lanku i Maledivy se kromě příletové karty nově vyplňuje i karta zdravotní. Rozdává se v letadlech nebo je k vyzvednutí na letištích před imigračním oddělením.

Případné zrušení již zakoupených zájezdů podléhá standardním stornovacím podmínkám cestovní kanceláře uvedeným ve Všeobecných cestovních podmínkách CK a nevztahuje se na něj pojištění storna zájezdu. Pojištění storna zájezdu by se na zrušení zájezdu vztahovalo pouze v případě, kdy by Ministerstvo zahraničí ČR zveřejnilo na svých webových stránkách informaci, že do dané destinace nedoporučuje cestovat.

-------------------------

Aktuailizace 29.1.2020
V tuto chvíli nejsou žádná aktuální doporučení nebo zákaz cestování na Srí Lanku a Maledivy.
Pasažéři letů směřující na mezinárodní letiště Kolombo jsou monitorováni palubním personálem letadel a podezřelí pasažéři s respiračními problémy nebo zvýšenou teplotou jsou na letišti předáni lékařskému personálu a převezeni do nemocnice k monitoringu. Virus byl 27.1. prokázán u jedné (a první) ženy z Číny. Na letišti je zřízen zvláštní výstupní terminál pro osoby přilétající z Číny a pro občany z Číny byla zrušená víza po příletu (visa on arrival). 
Update 6.2.: Žena z Číny již byla vyléčena a u dalších cca 70 osob se nákaza neprokázala.

Aktuální situace na Srí Lance

Aktuální situace na Srí Lance po teroristických útocích 21.4.2019

Co se turistického ruchu týká, tak na Srí Lance je zákázané používání dronů a bezpilotních letadel.

Update 19.6.2019
Situace na Srí Lance je zcela klidná a život se vrátil do normálu. Doporučení necestovat na Srí Lanku zrušily další země, mezi mini i Velká Británie, Austrálie a USA.

Červencem na Srí Lance začíná letí turistická sezóna a turisté se sem začínají pomalu vracet. I naše cestovní kancelář vypravuje v červenci řadu zájezdů na Srí Lanku a Srí Lanku a Maledivy.
Pokud chcete zažít Srí Lanku bez obvyklých davů turistů, je nejlepší čas vyrazit právě teď.
--------------------------------
Update 29.5.2019
Doporučení pro své občany necestovat, resp. cestovat na Srí Lanku pouze v neodkladných záležitostech zrušilo Německo, Švédsko a Švýcarsko.
-------------------------------
Update 26.5.2019
24.5. byl o 1 měsíc prodloužen vyjímečný stav, což v praxi znamená prakticky jen to, že policie má širší pravomoci a může rychleji jednat (např. zatýkat podezřelé osoby).
Premiér Srí Lanky Ranil Wickremasinghe nicméně ubezpečil velvyslance Německa, USA, Velké Británie a Číny, že situace na Srí Lance se vrátila k běžnému životu, na Srí Lance je bezpečno a zvýšená bezpečnostní opatření mají zajistit i bezpečnost turistů při jejich pohybu na Srí Lance. Premiér vyzval vevyslance, aby jejich státy odvolaly zákaz vycestovat na Srí Lanku, což už Čína provedla.
----------------------------------

Na Srí Lance máme mnoho pracovních partnerů, kamarádů i rodinných příslušníků. Zeptali jsme se jich proto na aktuální situaci na Srí Lance po teroristických útocích.
Texty jsme přeložili z angličtiny. Vloženo 6.5.2019.

Ruwan Wijertahne, cooperátor Go2, žije s manželkou a 3 dětmi v Kandy:
děkuji za váš email. Daří se nám dobře a situace v zemi se zlepšuje.

Aktuální situace:
To, k čemu došlo o velikonoční neděli na Srí Lance, je velmi smutné. Toto celé je spojené s globálním terorismem a mohlo se stát kdekoliv na světě.
Nedávná vyšetřování ukázala, že srílanská vláda byla velmi měkká, pokud jde o bezpečnostní opatření na Srí Lance. Pro Islámský stát tak bylo snadné dosáhnout svého cíle.

Vláda tuto situaci pochopila během rozsáhlého vyšetřování zatkla mnoho osob spojených s těmito teroristickými útoky.

Co se nyní děje:
Vláda vyhlásila v zemi stav pohotovosti, což policii umožňuje zatknout nebo vyhledat kohokoliv bez soudního příkazu. Vláda se chopila příležitosti a nasadila všechny síly k prohledání každého domu v zemi. Prohledání každého jednoho domu je velká výzva. Bude to dlouhý proces, ale my Srílančané z toho máme radost a jsme vždy ochotni poskytnout jakoukoliv podporu. Proto můžeme stále všude vidět bezpečnostní složky.
Je zde mnoho falešných, smyšlených a nepodložených zpráv a zavádějících informací. Vláda s nimi pracuje opatrně a bezpečnostní opatření bere nyní velmi vážně.
Mezinárodní bezpečnostní jednotky: v zemi jsou nejvýznamnější bezpečnostní jednotky jako FBI, Scotland Yard, Interpol atd., které pomáhají srílanské vládě zajistit naši bezpečnost.

Vládní výzvědné složky:
srílanská vláda zformovala úplně nové výzvědné složky, které pracují podle svého plánu a sbírají tajně informace, které mají pomoci k předcházení podobných situací v budoucnu. Jsem si jistý, že situace v zemi se v porovnání s týdnem po atentátech výrazně zlepšila.

Situace ve městě Kandy:
Kandy je bezpečné a za bezpečné bylo prohlášeno, další vyšetřování zde neprobíhají. Ačkoliv je zde mnoho mnoho tajných policistů v civilu, což je dobré.

Turistická policie:
Turistická policie byla posílena, aby zajistila bezpečnost turistů, navštěvuje hotely a dává doporučení k zajištění bezpečnosti v nich.

Hotely:
Hotely provádí prohlídky zavazadel. Do většiny 5* hotelů již byly nainstalovány bezpečnostní skenery.

Co můžeme udělat jako cooperátor Go2:
Jsem si jistý, že Srí Lanka je krásnou a bezpečnou zemí, pokud jde o cestování. Mám v plánu společně s mojí rodinou v nejbližších dnes cestovat po Srí Lance a informovat vás o aktuální situaci.

Prosím, nepřestávejte propagovat Srí Lanku jako nádherné místo pro strávení dovolené.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dilini Serasinghe, rezervační manažerka, žije s manželem a malým synem mezi Negombem a Kolombem. Dilini je křesťanka, její manžel buddhista.
Jak všichni dobře víme, Srí Lanka je požehnanou zemí několika kultur a náboženství a také se srdečnými lidmi, kteří každého rádi uvítají. Teroristické útoky, ke kterým o velikonoční neděli došlo, se už staly v mnoha zemích na světě a Srí Lanka nebude zemí poslední.
Státní autority nyní nad vším přebírají kontrolu a zajišťují bezpečnost v zemi. Vláda zapojila do vyšetřování všechny síly, policii a výzvědné služby. S jejich přispěním je situace v Kolombu a v Negombu v zásadě pod kontrolou.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bára Sultánovová, průvodkyně Go2 žijící trvale na jihu Srí Lanky:
Atmosféra na južnom pobreží je uvoľnená, okrem toho, že je na cestách viac policajtov a vojakov, nie je poznať, že by sa niečo stalo. Všeobecne je momentálne na Srí Lanke málo ľudí, čo sa dá práve využiť na cestovanie bez davov -:)
Bezpečnostné zložky odvádzajú úžasnú prácu, občania spolupracujú. Odlietala som pred pár dňami (3.5.), na letisko treba prísť minimálne 4 hodiny pred plánovaným odletom. Kontrolujú sa dôkladne vozidlá aj pasažieri. Posledných cca 200m k letisku sa ide pešo a sú púšťaní len pasažieri s letenkou. Cestou k check-in prepážkám, pasažieri prechádzajú viacnásobnými kontrolami osôb aj batožiny, vďaka čomu sa ľudia cítia na letisku absolútne bezpečne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace od klientů vracejících se ze Srí Lanky 29.4.2019
Řidič přijel pro nás na hotel se zpožděním asi 35 minut. Trochu jsme byli nervózní, zda náhodou nezaspal. Nakonec se ukázalo, že zpoždění nabral díky 4 kontrolám, které měl po cestě do Unawatuny. Na letišti bylo rovněž několik kontrol za sebou. Poslední úsek ca 500 metru od vstupu jsme již šli pěšky z důvodu uzavření letiště pro auta. Myslím, že nyní je Srí Lanka velice střežená. Rovněž se provádí kontroly při návštěvě Galle nebo dalších měst. Kontrolují i batohy apod.

I přes velmi smutné události v kolombu a Negombu zanechala na nás Srí Lanka silný a jedinečný dojem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------      

 

AKCE Doha s Qatar Airways ZDARMA

Rafting a kaňoning na Srí Lance

Do našich krátkodobých výletů a aktivit jsme zařadili rafting, treking džunglí a kaňoning.
Více informací získáte ZDE

Modré velryby na Srí Lance

Vydejte se za obrovskými modrými velrybami, které se vyskytují u jižního pobřeží Srí Lanky.
Více informací ZDE