Novinky a akce

Aktuální situace na Srí Lance

Aktuální situace na Srí Lance po teroristických útocích 21.4.2019

Co se turistického ruchu týká, tak na Srí Lance je zákázané používání dronů a bezpilotních letadel.

Update 19.6.2019
Situace na Srí Lance je zcela klidná a život se vrátil do normálu. Doporučení necestovat na Srí Lanku zrušily další země, mezi mini i Velká Británie, Austrálie a USA.

Červencem na Srí Lance začíná letí turistická sezóna a turisté se sem začínají pomalu vracet. I naše cestovní kancelář vypravuje v červenci řadu zájezdů na Srí Lanku a Srí Lanku a Maledivy.
Pokud chcete zažít Srí Lanku bez obvyklých davů turistů, je nejlepší čas vyrazit právě teď.
--------------------------------
Update 29.5.2019
Doporučení pro své občany necestovat, resp. cestovat na Srí Lanku pouze v neodkladných záležitostech zrušilo Německo, Švédsko a Švýcarsko.
-------------------------------
Update 26.5.2019
24.5. byl o 1 měsíc prodloužen vyjímečný stav, což v praxi znamená prakticky jen to, že policie má širší pravomoci a může rychleji jednat (např. zatýkat podezřelé osoby).
Premiér Srí Lanky Ranil Wickremasinghe nicméně ubezpečil velvyslance Německa, USA, Velké Británie a Číny, že situace na Srí Lance se vrátila k běžnému životu, na Srí Lance je bezpečno a zvýšená bezpečnostní opatření mají zajistit i bezpečnost turistů při jejich pohybu na Srí Lance. Premiér vyzval vevyslance, aby jejich státy odvolaly zákaz vycestovat na Srí Lanku, což už Čína provedla.
----------------------------------

Na Srí Lance máme mnoho pracovních partnerů, kamarádů i rodinných příslušníků. Zeptali jsme se jich proto na aktuální situaci na Srí Lance po teroristických útocích.
Texty jsme přeložili z angličtiny. Vloženo 6.5.2019.

Ruwan Wijertahne, cooperátor Go2, žije s manželkou a 3 dětmi v Kandy:
děkuji za váš email. Daří se nám dobře a situace v zemi se zlepšuje.

Aktuální situace:
To, k čemu došlo o velikonoční neděli na Srí Lance, je velmi smutné. Toto celé je spojené s globálním terorismem a mohlo se stát kdekoliv na světě.
Nedávná vyšetřování ukázala, že srílanská vláda byla velmi měkká, pokud jde o bezpečnostní opatření na Srí Lance. Pro Islámský stát tak bylo snadné dosáhnout svého cíle.

Vláda tuto situaci pochopila během rozsáhlého vyšetřování zatkla mnoho osob spojených s těmito teroristickými útoky.

Co se nyní děje:
Vláda vyhlásila v zemi stav pohotovosti, což policii umožňuje zatknout nebo vyhledat kohokoliv bez soudního příkazu. Vláda se chopila příležitosti a nasadila všechny síly k prohledání každého domu v zemi. Prohledání každého jednoho domu je velká výzva. Bude to dlouhý proces, ale my Srílančané z toho máme radost a jsme vždy ochotni poskytnout jakoukoliv podporu. Proto můžeme stále všude vidět bezpečnostní složky.
Je zde mnoho falešných, smyšlených a nepodložených zpráv a zavádějících informací. Vláda s nimi pracuje opatrně a bezpečnostní opatření bere nyní velmi vážně.
Mezinárodní bezpečnostní jednotky: v zemi jsou nejvýznamnější bezpečnostní jednotky jako FBI, Scotland Yard, Interpol atd., které pomáhají srílanské vládě zajistit naši bezpečnost.

Vládní výzvědné složky:
srílanská vláda zformovala úplně nové výzvědné složky, které pracují podle svého plánu a sbírají tajně informace, které mají pomoci k předcházení podobných situací v budoucnu. Jsem si jistý, že situace v zemi se v porovnání s týdnem po atentátech výrazně zlepšila.

Situace ve městě Kandy:
Kandy je bezpečné a za bezpečné bylo prohlášeno, další vyšetřování zde neprobíhají. Ačkoliv je zde mnoho mnoho tajných policistů v civilu, což je dobré.

Turistická policie:
Turistická policie byla posílena, aby zajistila bezpečnost turistů, navštěvuje hotely a dává doporučení k zajištění bezpečnosti v nich.

Hotely:
Hotely provádí prohlídky zavazadel. Do většiny 5* hotelů již byly nainstalovány bezpečnostní skenery.

Co můžeme udělat jako cooperátor Go2:
Jsem si jistý, že Srí Lanka je krásnou a bezpečnou zemí, pokud jde o cestování. Mám v plánu společně s mojí rodinou v nejbližších dnes cestovat po Srí Lance a informovat vás o aktuální situaci.

Prosím, nepřestávejte propagovat Srí Lanku jako nádherné místo pro strávení dovolené.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dilini Serasinghe, rezervační manažerka, žije s manželem a malým synem mezi Negombem a Kolombem. Dilini je křesťanka, její manžel buddhista.
Jak všichni dobře víme, Srí Lanka je požehnanou zemí několika kultur a náboženství a také se srdečnými lidmi, kteří každého rádi uvítají. Teroristické útoky, ke kterým o velikonoční neděli došlo, se už staly v mnoha zemích na světě a Srí Lanka nebude zemí poslední.
Státní autority nyní nad vším přebírají kontrolu a zajišťují bezpečnost v zemi. Vláda zapojila do vyšetřování všechny síly, policii a výzvědné služby. S jejich přispěním je situace v Kolombu a v Negombu v zásadě pod kontrolou.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bára Sultánovová, průvodkyně Go2 žijící trvale na jihu Srí Lanky:
Atmosféra na južnom pobreží je uvoľnená, okrem toho, že je na cestách viac policajtov a vojakov, nie je poznať, že by sa niečo stalo. Všeobecne je momentálne na Srí Lanke málo ľudí, čo sa dá práve využiť na cestovanie bez davov -:)
Bezpečnostné zložky odvádzajú úžasnú prácu, občania spolupracujú. Odlietala som pred pár dňami (3.5.), na letisko treba prísť minimálne 4 hodiny pred plánovaným odletom. Kontrolujú sa dôkladne vozidlá aj pasažieri. Posledných cca 200m k letisku sa ide pešo a sú púšťaní len pasažieri s letenkou. Cestou k check-in prepážkám, pasažieri prechádzajú viacnásobnými kontrolami osôb aj batožiny, vďaka čomu sa ľudia cítia na letisku absolútne bezpečne.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace od klientů vracejících se ze Srí Lanky 29.4.2019
Řidič přijel pro nás na hotel se zpožděním asi 35 minut. Trochu jsme byli nervózní, zda náhodou nezaspal. Nakonec se ukázalo, že zpoždění nabral díky 4 kontrolám, které měl po cestě do Unawatuny. Na letišti bylo rovněž několik kontrol za sebou. Poslední úsek ca 500 metru od vstupu jsme již šli pěšky z důvodu uzavření letiště pro auta. Myslím, že nyní je Srí Lanka velice střežená. Rovněž se provádí kontroly při návštěvě Galle nebo dalších měst. Kontrolují i batohy apod.

I přes velmi smutné události v kolombu a Negombu zanechala na nás Srí Lanka silný a jedinečný dojem.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------      

 

AKCE Doha s Qatar Airways ZDARMA

Cestopisné přednášky Go2

Pozvánka na přednášky Go2: Srí Lanka 

Chystáte se na Srí Lanku a hledáte informace a zajímavosti o této zemi?
Přijďte mezi nás! 

Kdy?
12.12.2018, 18:30   

Kam?
Klub cestovatelů
Masarykovo nábřeží 22, Praha 1 (nedaleko Národního divadla)

telefon pro rezervace míst: 734 322 729


Během přednášky Vám představíme exotický ostrov Srí Lanku – zemi kokosových palem, slonů, čaje a koření. Nahlédnete do života a kultury místních obyvatel, ocitnete se na horské vysočině uprostřed čajových plantáží sira Liptona a v koloniálních městech na Vás dýchne atmosféra dávných časů. Ukážeme Vám tisíce let staré památky, které rozhodně stojí za to navštívit. Poradíme Vám, jak procestovat Srí Lanku v relativně krátkém čase, nasbírat maximum zážitků a nezruinovat při tom Vaše bankovní konto. Toužíte po dovolené snů na Maledivách? Maledivy nejsou jen bělostné pláže a tyrkysový oceán, ale také bohatý podmořský svět a ostrovy s domorodým obyvatelstvem a pestrobarevnými domky. Pomůžeme Vám zorientovat se v nepřeberné nabídce resortů a typů ubytování a poradíme na základě jakých kritérií se rozhodovat při výběru dovolené.

Předpokládaná délka
Předpokládaná délka je 60 min. Během promítání i po jeho oficiálním ukončení bude dostatečný prostor pro vaše dotazy.

Pokud je tedy Srí Lanka na Vašem cestovatelském seznamu, neváhejte a přijďte mezi nás!

Vstupné: 80Kč


Další přednášky Go2 (začátek vždy v 18:30):

10.10. - Mexiko

24.10. - Tanzánie a Zanzibar

21.11. - Australie

7.11. - Indonesie

12.12. - Sri Lanka 


 

 

 

Nejlevnější Maledivy all inclusive

Nejlevnější zájezdy na Maledivy s all inclusive

pobyty od 1.8.2017 do 31.10.2017, 7 nocí na Maledivách:


HOLIDAY ISLAND RESORT ****  od 48.870 Kč/os.
plážový bungalov, transfer letadlem
 

ADAARAN CLUB RANNHALHI ***   od 52.300 Kč/os.
pokoj v plážovém domě, transfer lodí
 

ADDARAN SELECT HUDHURAN FUSHI ****   od 54.180 Kč/os.
plážový bungalov, transfer lodí
 

ADDARAN SELECT MEEDHUPPARU ****   od 49.550 Kč/os.
plážový bungalov, transfer hydroplánem

 

 

Pro přesnou cenu zájezdu ve Vámi požadovaném termínu nás kontaktujte.

 

Rafting a kaňoning na Srí Lance

Do našich krátkodobých výletů a aktivit jsme zařadili rafting, treking džunglí a kaňoning.
Více informací získáte ZDE

Modré velryby na Srí Lance

Vydejte se za obrovskými modrými velrybami, které se vyskytují u jižního pobřeží Srí Lanky.
Více informací ZDE