Cestovní kancelář Go2 - výhodné ceny zájezdů

CK Go2 patří mezi největší poskytovatele služeb skupinám a individuálním cestovatelům na Maledivy a Srí Lanku. Chceme Vám zaručit, že jsme Vám zajistili ty nejvýhodnější služby na trhu, a proto Vám poskytujeme bezkonkurenční cenovou garanci.

Výhodné ceny nabízíme, protože:

Pláže Srí Lanka - Unawatuna

Na pobřeží ostrova Srí Lanka se nachází mnoho krásných pláží. Bílý písek kontrastuje s tyrkysově modrou vodou a exotický vzhled ještě více umocňují vysoké palmy. Kromě relaxace nabízí Srí Lanka šnorchlování i surfování. V okolí pláží je navíc spousta míst, kam se dá vyrazit na výlet. Nejlepší pláže Srí Lanka ukrývá na jižním a východním pobřeží.

  • noční život v letoviscích Unawatuna, Mirissa a Tangalle - jižní pobřeží Srí Lanka
  • želví líhně Hikkaduwa - jihozápadní pobřeží Srí Lanka
  • surfování v Arugam Bay - východní pobřeží Srí Lanka
  • šnorchlování v Niaveli - východní pobřeží Srí Lanka
Sigiriya

Kousek od města Dambulla se v srdci centrální Srí Lanky nachází skalní masiv Sigiriya. Z okolní rovinaté krajiny se zvedá do výšky 200 metrů a na jeho vrcholu se pod tíhou času rozpadají ruiny starobylé civilizace. Samotná skála je magmatickou zátkou sopky, která už dávno erodovala. Sigiriya v překladu znamená Lví skála a díky své historické hodnotě je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Původ tohoto archeologického naleziště je opředen tajemstvím. Mezi místními je známá jako pevnost v oblacích nebo palác neřesti. Vydejte se s námi poodhalit to, co jedno z nejzajímavějších míst Srí Lanky skrývá.

Sigiriya: Základní informace ·

Chrám Buddhova zubu v Kandy

Město Kandy nacházející se na okraji srílanské vysočiny obklopené hornatou krajinou bylo posledním královským městem až do roku 1815, kdy ho dobyli Britové. Pro buddhisty má Kandy nesmírný význam, neboť v bývalém královském paláci na břehu jezera je ukryta nejcennější relikvie Srí Lanky - Buddhův zub.  Na ostrově uprostřed jezera měl král Rážasinha vlastní harém a Britové později sklad munice. Nedaleko Kandy v Peradeniyi se nachází královská botanická zahrada.

Koloniální město Galle

Zajeďte si prohlédnout starou část města Galle na jižním pobřeží Srí Lanky. Díky své zachovalé unikátní architektuře domů ovlivněné portugalskými, holandskými a britskými přistěhovalci a původnímu opevnění z roku 1663 je město zapsáno na seznamu UNESCO. Je tu stará dosud funkční budova soudu, holandský kostel, muzea i luxusní hotely v nádherných historických budovách. Z hradeb s majákem je hezký výhled na oceán a město. Uličky města jsou plné obchůdků se šperky s drahokamy a suvenýry.

Dambulla

Jeskynní chrámy Dambulla jsou zapsány na seznamu UNESCO a leží u hlavní silnice dvě hodiny jízdy z Kandy na sever. Ve spodní části areálu je kýčovitý Zlatý chrám s obrovským zlatým sedícím Buddhou dokončený v roce 2000. Pět překrásně zdobených jeskyní se nachází vysoko na kopci s výhledem do okolí. Největší ležící Buddha, kterého zde můžete vidět, měří 15 metrů.

Polonnaruva

Králové sinhálského království si za svá sídla vybrali města Anurádhapuru, Polonnaruvu a na konec Kandy. Anurádhapura byla prvním královským městem. Po neustálých bojích ji král ale opustil a založil Polonnaruvu. V obou městech byly vybudovány rozsáhlé královské paláce a mohutné dágoby. Obě tyto města byla nakonec opuštěna a dnes jsou tu k vidění jen pozůstatky staveb roztroušené na rozsáhlých loukách. Kandy bylo královským městem do roku 1815, kdy ho dobyli Britové. Součástí komplexu královského paláce je Chrám Budhodva zubu.

Turistika Srí Lanka

Hornatá část ostrova Srí Lanka, v níž postupně mizí horko nížin, je tím pravým místem pro nenáročnou turistiku. Část vysočiny je  zapsaná na seznamu UNESCO. Jsou zde nekonečné čajové plantáže, svěží příroda s potoky a vodopády a impozantní vyhlídky s několikasetmetrovými srázy.

Hortonské pláně, Konec světa

Národní park Hortonské pláně je náhorní plošinou ve výšce přes 2000 m.n.m.  Je to krásná, tichá oblast vysočiny pokrytá trávou, lesy, jezery a vodopády zapsaná na seznamu UNESCO. Žije zde množství ptáků a jiné exotické zvěře, z nichž některé druhy můžete spatřit pouze na Srí Lance.  Kvůli husté mlze, která celou oblast zahaluje od 10. hodiny dopolední, byste zde měli být nejpozději v 7 hodin ráno.

 

Na Hortonské pláně a vyhlídku Konec světa se můžete vypravit v rámci našich ZÁJEZDŮ NA OSTROV SRÍ LANKA

Safari Yala Srí Lanka

Národní park Yala na jihovýchodě Srí Lanky skýtá skvělé podmínky jak pro ranní tak večerní safari. Safari v tomto NP je srovnatelné s nejlepšími safari v Africe. Koncentrace leopardů (40 kusů) je zde dokonce vyšší než v Africe. Žijí zde stáda slonů, sambaři, medvědi pyskatí, levharti skvrnití cejlonští, jeleni indičtí, divocí kanci, promyky, buvoli, krokodýli, šakali, opice a další druhy zvěře a velké množství ptáků.

Yala - kdy na safari
Nelepší dobou pro safari v národním parku Yala je období sucha, tj. prosinec - duben. Ranní i večerní safari bývají stejně dobrá. Vstup je možný jen v terénním autě s řidičem a stopařem.

 

Sloní útulek Pinnewala

Sloní útulek Pinnewala pečuje o 80 slonů různého stáří, od úplně malinkých až po slony vysokého věku. Někteří z nich byli nalezeni ve volné přírodě nemocní, zranění nebo opuštění. Nikde jinde na Srí Lance neuvidíte tolik slonů pohromadě. Dva slony z tohoto útulku darovala v říjnu 2012 srílanská vláda ZOO v Praze. Pinnewala se nachází asi půl hodiny jízdy autem od Kandy ve směru na Kolombo. U útulku jsou restaurace a obchody se suvenýry vyrobenými ze sloního trusu.

Adamova hora Srí Lanka

Adamova hora (Srí Pada) je poutním místem Srílančanů všech náboženství i mnohých turistů a čeká na zápis na seznam UNESCO. Nachází se na jihu vysočiny. Říká se, že každý obyvatel Srí Lanky na ní aspoň jednou za život vystoupí. Hora je vysoká 2 243 metrů. Poutní sezóna trvá od úplňku v prosinci do (úplňku) slavnosti Vesak v květnu. V ostatní měsíce může být výstup obtížný kvůli silnému dešti, větru nebo mlze a stezka může být kluzká.

Do programů našich zájezdů zařazujeme Adamovu horu na přání.

V budhistickém chrámu

Srí Lanka nabízí kromě hlavních turistických míst i rozličné zajímavosti, které stojí stranou turistického ruchu. Na pobřeží můžete vidět rybáře na kůlech, želví líhně, majáky nebo gejzír tryskající ze skály. Vydat se můžete i do obyčejného vesnického chrámu, kde však zažijete nevšední atmosféru klidu a úcty k Buddhovi.

Srí Lanka Mapa

Zjistěte více na mapě Srí Lanky se všemi místy vhodnými k návštěvě.

Najdete v ní nejlepší jižní pláže, nejvýznamnější památky ve vnitrozemí, národní parky i místa vhodná pro turistiku. Díky své rozmanitosti je Srí Lanka vhodná pro relaxační i aktivní dovolenou. Originální itineráře z naší dílny dokážeme přizpůsobit všem věkovým kategoriím. 

 

Mapa ostrova Srí Lanka se všemi zajímavostmi

 

 

ZÁJEZDY SRÍ LANKA - vydejte se s námi poznat tuto fascinující zemi.

Srí Lanka fakta

Oficiální název Srí Lanky: Srílanská socialistická demokratická republika
Prezident: Maithripala Sirisena (od ledna 2015, před ním byl Mahinda Rajapaksa necelých 10 let prezidentem)

Hlavní město Srí Lanky:  Srí Jayawardenapura (Kotte) - část Colomba

Nejvyšší hora: Pidurutalagala (Mt. Pedro) 2.524 m.n.m., nedaleko města Nuwara Eliya

Srí Lanka lidé

Lidé na ostrově Srí Lanka jsou velmi přátelští, usměvaví a pohodoví. Srílanská mentalita je velmi odlišná od mentality evropské - na všechno je dost času, vše se řeší v poklidu a zdá se, že slovo stres zde neznají. Žijí skromně a problémy si nepřipouští. Na Srí Lance rychle zapomenete na shon a starosti běžného života.

Náboženství Srí Lanka

Náboženství má na ostrově Srí Lanka obrovský význam. V roce 2008 byla Srí Lanka označena za třetí nejvíce nábožensky založenou zemi na světě. Pokud se vás na Srí Lance někdo zeptá, jaké máte náboženství, a vy řeknete, že žádné, bude to pro něj nepochopitelné. A pravděpodobně svou otázku zopakuje. Převažuje zde buddhismus.

Kolombo

Hlavní město Srí Lanky se nazývá Srí Jayawardenapura (často se užívá jednodušší dřívější název Kotte). Kolombo bývalo hlavním městem Srí Lanky (dříve Cejlonu) od roku 1815, kdy vládu nad ostrovem převzali Britové, až do nedávné doby. Srí Jayawardenapura je částí Kolomba a oficiálně převzalo titul hlavního města poté, co zde byla postavena nová budova parlamentu.

Čtvrť Srí Jayawardenapura získala své pojmenování po prvním prezidentovi Srí Lanky. Je to administrativní hlavní město Srí Lanky.  Srí Jayawardenapura je předměstím Kolomba a parlament sem byl přestěhován z centra Kolomba kvůli husté dopravě a dopravním zácpám ve městě. Nový parlament je nyní obklopen jezerem a parky.